antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Kombi Basıncı Neden Düşer?

antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Kombi Basıncı Neden Düşer?

Konforlu yaşamı alışkanlık haline getiren kişiler, bunu kullandıkları malzemelerle de gösterirler. Kombi de konforlu yaşamın en önemli malzemelerindendir. Kullanımının sunmuş olduğu çok fazla avantaj vardır.

Fakat kombi kullananlar yaşadıkları durumları engellemek için bazen müdahale etmek zorunda kalabilir. Eğer ki durum çözülemeyecek bir şekildeyse işinin uzmanı olan tesisatçılardan yardım almak gerekir.

Kombi basıncının düşmesinin farklı nedenleri olabilir. Kombinin eşanjöründe bir çatlak olabilir. Bunun yanı sıra tesisatta kaçak olabilir. Bu nedenlerden dolayı basınç düşebilir. Kombi basıncı neden düşer? sorusunu soranların ilk aklına gelmesi gereken sebepler bunlar olabilir.

Kombi Basıncı Düştüğü Zaman Ne Yapılmalıdır?

Kombi basıncı eğer ki ayda 2 ya da 3 kere düşüyorsa, bunda bir sorun yoktur. Fakat sık sık düşüyorsa bu bir arızanın belirtisidir. Bu durumlarda kombi basıncı neden düşer? soruları daha çok sorulur.

Tesisatla alakalı sorunları profesyonel olmayan kimse halledemez. Bu nedenle özkanlar tesisat gibi alanında profesyonel olan servislerden destek alınmalıdır. Kombi basıncının sık sık azaldığını gördüğünüz zaman bu durumu mutlaka bildirmeniz gerekir. Tesisat yapan firma şu şekilde bir inceleme yapar;

  • İlk olarak konu olan kombi incelenir.
  • Kombide sorun olmadığı görüldüğünde tesisat kontrolü yapılır.
  • Kontroller yapıldıktan sonra arıza tespitine göre yetkililer müdahalede bulunur. Bu şekilde yaşanan basınç düşüklüğü kolayca halledilebilir.

Kombi Basıncı Neden Yükselir?

Kombi basıncı neden düşer? gibi yükseldiği zamanda kombi kullanıcıları meraklanabilir. Kombi basıncının yükselmesi durumuna kombilerde pek rastlanmaz. Kombi su takviyesi vanasında sorun varsa bu durum yaşanabilir. Yine düşme de olduğu gibi, özkanlar tesisat gibi profesyonel hizmet veren yerlerden yardım alınmalıdır.

Kombi Suyunun Bitmesi Tehlikeli Midir?

Özkanlar tesisat kombi alanında profesyonel hizmet veren firmalar arasında yer alır. Kombi ile alakalı yaşanan arızalarda iletişime geçilebilir. Kombi suyu bittiği zaman tehlikeli bir durum oluşturabilir. Kombi suyunun azaldığı zaman bunu direk yetkili servise belirtmek gerekir. Firma buna göre kombi üzerinde inceleme yapar. Gerekli incelemelerden sonra da müdahale eder.

Kombi Suyunun Azalmasının Nedenleri Nelerdir?

Kombi suyunun azalmasını iki nedeni olabilir. Bu nedenler şunlardır;

  • İlk olarak kombiyle alakalı yaşanan arızadan dolayı olabilir.
  • Diğerinde ise, tesisatla alakalı bir sorun olabilir.

Her iki durumda da teknik servis gerekli incelemelerden sonra kombi ya da tesisat tamiri yapabilir. İşinin ehli olan yetkili servisler, yaşanan sorunları kısa sürede giderebilir. 

Sizde Yorum veya Görüşlerinizi Bildirin

*E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.