antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Kanalizasyon Açma Fiyatları

antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Kanalizasyon Açma Fiyatları

Kanalizasyon tıkanıklığı sorunu ortaya çıktığı zaman seçtiğiniz firmanın gelip keşif yapması gerekir. Doğru olan keşif yapıldıktan sonra fiyat verilmesidir. Keşif yapmadan size 50-100 TL gibi fiyat veren firmaları tercih etmemelisiniz.

Kanalizasyon sorunları kesinlikle tek tip sorunlar değildir. Bir kanalizasyon kuyusunun tıkanması bazı zamanlarda katı atık maddeler yüzünden olurken, bazı zamanlarda da hattın çökmesi gibi durumlardan kaynaklanır. Kanalizasyon sorunlarının birçok çeşidi olabilmektedir. Kanalizasyon açma fiyatları 500 TL ile 5000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Kanalizasyon Tıkanıklığı 

Evlerimizde olan lavabo ve tuvalet tıkanıklığı yüzünden ortaya büyük sorunlar çıkabilir. Lavabo ve tuvaletler kullanımlarına göre tıkana-bilmektedirler. Yeni binaların yapımı esnasında harç ve beton kalıntıları tıkanıklar oluşturabilirler.

Bunun haricinde lavaboların gider tesisatlarının eskimesi ve şekil bozukluğuna uğraması da tıkanma sebeplerinden biridir. Tıkanma sorunlarında genellikle lavabo açıcı kimyasallar kullanılmaktadır.

Bu kimyasalları kullanmadan önce kullanma talimatını mutlaka okumanız gerekir. Yanlış bir kimyasal madde kullanımında yaralanma ve zehirlenmeler yaşanabilir. Kimyasal kullanmak istemeyenler için birçok doğal kanalizasyon açma yöntemleri mevcuttur.

İlk olarak gider tıkanıklığının sebebi biliniyorsa ve tıkanıklık yeni oluşmuşsa pompa ile vakumlama yapılmalıdır. Bu yöntem sayesinde basit tıkanıklıklar kolaylıkla açılabilmektedir.

Bazı lavabolar tel sayesinde de açılabilirler. Gider tıkanıklığı açma yöntemlerinden ilki karbonat ve sirke kullanımıdır. Bir su bardağı karbonat ve bir su bardağı sirke lavaboya dökülerek tıkanıklığın açılması sağlanır. Bütün bu yöntemleri denedikten sonra eğer tıkanıklık sorununu gideremezseniz Özkanlar tesisat başvurmanız gerekir.

Gider Boruları Neden Tıkanır?

Kanalizasyon kuyuları ana hatlar ile iç hatların birleştiği noktalardır. Bazı durumlarda ana hat geçişlerinde boru boyutları gibi yapısal sorunlardan dolayı tıkanıklıklar meydana gelmektedir. Kanalizasyon tıkanıklığı sorunları genellikle yapım hataları yüzünden oluşmaktadır. Hataların biran önce düzeltilmesi gerekmektedir.

Özkanlar tesisat ile anlaşarak bu gibi hataların ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Kanalizasyonların fiziki yapısındaki bozukluklar ve kullanım hatalarından dolayı kanalizasyon tıkanıklığı sorunları meydana gelmektedir. Giderlerin tıkanmasının sebepleri şunlardır:

  • Katı cisimlerin boru içine atılması
  • Boruların eğimsiz olması
  • Giderlere yemek ve çay demliği gibi atıkların dökülmesi
  • Boruların kaygan yapısını kaybetmesi ve yağlanması

Sizde Yorum veya Görüşlerinizi Bildirin

*E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.