antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Kanal Nasıl Temizlenir?

antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Kanal Nasıl Temizlenir?

Kanal temizleme ciddiyet isteyen bir bakım çalışmasıdır. Tıkalı kanal temizleme işlemine başlamadan önce, kanalın neden tıkandığının tespit edilmesi gerekir. Çünkü kanal tıkanıklıklarına tek bir cisim sebep olmaz. Kanallar binalardaki atıkların taşınma işlemini yerine getiren önemli alt yapılardır. Binada yaşayan kişiler tarafından mutfak, tuvalet ve banyo giderlerine istenmeden bazı atıklar atılabiliyor.

Giderlere atılan maddeler yüzünden kanallarda tıkanıklıklar oluşur. Ayrıca kanal tıkanıklığı atık suların birikmesine de neden olmaktadır. Tıkanıklığın fark edilmesi kanal hattının uzunluğa bağlı olarak uzun sürebilir. Alt dairelerde herhangi bir tuvalet taşması yaşanırsa kanalizasyon kanalının tıkandığını anlayabilirsiniz.

Kanal nasıl temizlenir? İşlemine geçmeden önce kameralı görüntüleme cihazı ile kanal içerisinin kontrol edilmesi gerekir. Kameralı görüntüleme cihazı ile tespit yapılmadan kanal tıkanıklığı işlemine başlanırsa olumlu sonuçlar alınamaz. Kameralı görüntüleme cihazı ile kanalın içi incelenir. Eğer ki tıkanıklığın sebebi yabancı cisimler ise robot cihazlar ile müdahale edilir. Tıkanıklığa sebep olan cisimlerin yapısına göre cihazların ucundaki apar-atlar değişebilir.

Kanal Temizleme

Kanal temizleme işlemleri belirli aralıklarla düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Fakat bu durum binada yaşayan kişiler tarafından pek de umursanmaz. Kanal temizleme işlemleri çevre temizliği ve insan sağlığı için son derece önemlidir. Temizleme işleminden önce logar kuyusunun içine bakılır. Fosseptik ve logar kuyularına uzun süre bakım yapmamak kanalların tıkanmasına neden olur.

Kuyuların içinde atıklar biriktiği zaman kanalın içerisinde bulunan su geri tepme yapar. Geri tepmeler den en fazla zemin katta yaşayan kişiler etkilenir. Kanal temizleme işlemini Özkanlar tesisat kolaylıkla yapabilir. Kanal tıkanıklığı işlemleri için robot cihazlar kullanılır. Robot cihaz kanalın içindeki atığı parçalar ve kanalizasyon kuyusuna gönderir. Bu işlemden sonra kanal tıkanıklığı sorunu ortadan kalkmış olur.

Kanalların Tıkanmasının Sebepleri

Kanal tıkanıklıklarının birçok sebebi vardır. Bu tıkanıklıklara genellikle insanlar sebep olur. Kanal nasıl temizlenir? Bu sorunu kanal açma işlemleri ile kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kanalların tıkanmasının sebepleri şunlardır:

  • Giderlere yemek ve yağ atıkları dökülmesi
  • Tuvalet giderlerine peçete, mendil ve yabancı cisimlerin atılması
  • Pimaşlarda oluşan tortular ve kireçlenmeler
  • Suda çözünemeyen irili ufaklı maddeler

Sizde Yorum veya Görüşlerinizi Bildirin

*E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.