antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Duvardan Gelen Su Sızıntısı Nasıl Çözülür?

antalya, antalya tesisatçı, antalya kanalizasyon açma ve görüntüleme, antalya su kaçağı tespiti, antalya petek temizliği, antalya gider açma, antalya tıkanıklık açma, antalya su sesisatçısı, antalya su kaçağı, antalya su kaçağı bulma, antalya su tamircisi, antalya tesisat, antalya sıhhi tesisat

Duvardan Gelen Su Sızıntısı Nasıl Çözülür?

Duvardan gelen su sızıntıları genellikle boru hatlarında meydana gelir. Sızıntılar sonucunda bağlantıların basıncı düşer. Bu durumda, kaplama malzemesine zarar vermeden duvardan gelen su sızıntısı nasıl çözülür sorusu ortaya çıkıyor.

Sorun büyüdüğünde, duvarlarda ıslak noktalar ve yerde su birikintileri belirdiğinde tespit edilmesi için Özkanlar tesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Bir termal görüntüleme cihazı ile iletişimi kontrol etmek, bir sızıntıyı erken bir aşamada tespit edilmesinde ve zamanında sorunun çözülmesinde, güçlü kesintilerden, acil durumlardan ve pahalı onarımlardan kaçınmanıza olanak tanır.

Duvarda Su Sızıntısı Belirtileri

Gizli sızıntı, bir dizi işlem sonrasında belirlenebilir. Eğer özerk bir ısıtma sistemi bulunan evin içinde oluşan sızıntıda bir damla varsayılabilir. Çoğu durumda, boru hattı hasarının ilk belirtisi basınçtaki ani düşüştür. Özkanlar tesisat işinde uzman personeliyle kaliteli hizmet veriyor.

Gizli sızıntının diğer belirtileri şunları içerir:

  • Nesnel nedenler olmaksızın su tüketiminde ve kaybında artış,
  • Bir su sayacı, tüm musluklar kapalıyken su akışını kaydeder,
  • Duvarların yüzeyinde yoğuşmanın görünümü,
  • Köşelerde rutubet oluşumu, küf oluşumu.

Duvarlardaki Boru Sızıntıları Nasıl Belirlenir ve Düzeltilir?

Zayıf sızıntıya neden olan küçük kusurların tespiti için akustik ve korelasyon cihazları uygun değildir. Duvardan gelen su sızıntısı nasıl çözülür? Onların yardımıyla 100.0 mm ve üzeri boru çapına sahip dış hatlar kontrol edilir.

Özkanlar tesisat tarafından Bir apartman dairesinde veya özel bir evde boruları incelemek için kombine bir yöntem kullanılır:

  • Termal görüntüleme teşhisi
  • Nem tarayıcısı kullanarak doğrulama.

Bir yapı malzemesinin ısıl iletkenliği, nem içeriğine bağlıdır; bu nedenle, sorunlu bölge bir termal kamera ile açıkça kaydedilir. Bir nemölçer yardımıyla, 10 santimetreye kadar duvar kalınlığı ile yüksek nem uzaktan belirlenir.

Termal Görüntüleme Teknolojisinin Kullanımı Nasıldır?

Doğru teşhis için ısı akışı gereklidir. Aynı oda sıcaklığında iç bölmelerde pratikte yoktur. İçinde sıcak soğutucu bulunan bir boru varsa, termal görüntüleme cihazı ile ondan çıkan ısı akışını görülebilir. Duvar arasında ve hava boşluğu bulunan bir bitiş olarak alçıpan kullanılmışsa, teşhis derin bir nemölçer kullanılarak gerçekleştirilir. Özel evlerde, boru hatları duvarların yüzeyinden yaklaşık 15 cm uzaklıktadır. Duvardan gelen su sızıntısı nasıl çözülür cevabı şudur; Bir termal görüntüleme cihazı yardımıyla, böyle bir derinlikte bir sızıntıyı tespit edilebilir.

Termal görüntüleme teşhisi şu şekilde gerçekleştirilir:

  • Mobilya ve ev aletleri duvarlardan ve bölmelerden çıkarılır,
  • Sıcaklığı eşitlemek için su kapatılır,
  • Su sağlandığında arama alanı bir IR cihazı tarafından incelenir,
  • Sıcaklıktaki değişiklik, karşıt bir resim üzerinde kaydedilir ve görüntülenir.

Bu profesyonel ekipmanın cihazı, hem soğuk su hem de sıcak ısı taşıyıcının sızıntı alanlarını doğru bir şekilde belirlemeye izin verir.

Sizde Yorum veya Görüşlerinizi Bildirin

*E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır.